Bize Ulaşın: 0545 690 51 71


Aymod 2010

Ayakkabı sektörünün dünyaya açılan kapısı ve Avrupa'nın üçüncü büyük ayakkabı moda fuarı AYMOD, üreticilerin yüzünü güldürdü. Bir öncekine oranla % 40 büyüme gösteren fuara ziyaretçilerin ilgisi de arttı. Fuarda 2.268'i yabancı toplam 33.295 ziyaretçi katılımcı firmalarla temas kurdu.

43. AYMOD - 4. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı , CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından CNR Expo Fuar Merkezi'nde 27-30 Mayıs 2010 tarihleri arasında dünya ayakkabı sektörünü buluşturdu. Yerli-yabancı 300 firmanın katıldığı fuara Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnaf ve Sanatkarlar Odası (İAESO) KOSGEB ve DTM de destek verdi. Fuar katılımcıları yılın ilk 4 ayında ihracatın % 45.1 arttığını 2010'dan da umutlu olduklarını ifade ettiler.

Sezon Modası İlk Kez Tanıtıldı
50 bin m2 alanda gerçekleştirilen 43. AYMOD - 4. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nda
2010 / 2011 Sonbahar – Kış ayakkabı modelleri Türkiye'de ilk kez sergilendi.
5 salonda organize edilen fuarda sektörün önde gelen firmaları en yeni modellerini görücüye çıkardı. AYMOD' da bu yıl spor ayakkabı grubu ayrı bir salonda yer aldı.

Ticaret odalarının, deri ve saraciye sektöründeki dernek ve ilgili kuruluşların da desteğiyle Türkiye'nin yedi bölgesinden alım grupları fuarı ziyaret etti. Ayrıca Pozitif Fuarcılık ve DTM işbirliğinde yurt dışından fuara alım heyetleri getirildi. Fuarın ziyaretçi ülkelerini Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Fransa, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kırgızistan, Kosova, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Suriye, Polonya, Romanya, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan, Tunus, Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan oluşturdu. İstanbul'da, 2010 Kültür Başkenti olması dolayısıyla gerçekleştirilen Avrupa Ayakkabı Endüstri Federasyonu'nun (CEC - European Confederation of the Footwear Industry) genel kurul toplantısına katılan üyeler de AYMOD'u ziyaret ederek Pozitif fuarcılık yetkililerinden bilgiler aldılar ve fuar hakkındaki görüşlerini paylaştılar.

Ünlülerin Ayakkabı Geçidi...
Fuarda, Aydın Üniversitesi Ayakkabı ve Saraciye Tasarım bölümü öğrencilerinin yerli ve yabancı ünlü yıldızlar için tasarladıkları ayakkabı ve çantalar büyük ilgi uyandırdı. Ünlülerin hayat hikâyelerinden esinlenerek tasarlanan modeller, söz konusu ünlünün hayata bakışının, tarzının bir parçası olarak sergilendi. Projede, sürrealizm, empresyonizm, ekspresyonizm, gotik, barok, pop- art, romantizm gibi sanat akımlarının izleri görüldü.

43. AYMOD - 4. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nda sektörde 40. yılını tamamlayanlara da plaket verildi. 2011 ilkbahar-yaz ayakkabı modasının sergileneceği 44. AYMOD - 5. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 02-05 Aralık 2010 tarihleri arasında Pozitif Fuarcılık tarafından CNR Expo Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Fuar Saatleri

Tarih 30 Eylül - 03 Ekim 2010

Saatler

30 Eylül,
01 Ekim,
02 Ekim,
03 Ekim,


Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar

10.00 – 19.00
10.00 – 19.00
10.00 – 19.00
10.00 – 19.00
Yer CNR Expo, İstanbul


Fuar Ulaşım

Atatürk Havalimanı’nın yanında olması sayesinde, dış ülkelerden ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen ziyaretçi, katılımcı ve konuklar İstanbul’un yoğun trafiğine girmeden CNR EXPO’ya iki dakikada ulaşabiliyor.

Alternatif arterler E5, TEM Otoyolu ve Sahil Yolu’nun kesişme noktasında olan CNR EXPO’nun sahip olduğu konum avantajı bununla da bitmiyor. Bakırköy ve Yenikapı Deniz Otobüsü İskeleleri’ne olan yakınlık da ayrı bir avantaj.

Şehir merkezi ve havalimanına rahat ve hızlı bağlantı sağlayan metro hattı da çok önemli bir yenilik olarak fuarlara yüzbinlerce kişinin hızla ve en kolay biçimde ulaşmasını sağlıyor.